Potkáme se opět na společném bubnování- šamanském obřadu. Na zcela výjimečném místě, blízko vrchu zvaného Burkovák, nebo také Tábor.
Sejdeme se u Menhirového kruhu, dne 20.6 2024 od 20. hodin.
Z organizačních důvodů, je nutné se na akci přihlásit předem pořadateli!
Kontakt pro přihlášení-jana@zahradyzivota.cz
Patrně každý, kdo se zajímá o energii krajiny již někdy o tomto místě slyšel. Na vrcholu kopce je velmi silné energetické místo, které je navíc součástí linie, spojující ho s dalšími energetickými body v krajině.
Na tomto překrásném místě se sejdeme v období letního slunovratu- Na SPOLEČNÉM ŠAMANSKÉM BUBNOVÁNÍ, za účelem poděkování matce Zemi, posílení českých hranic, projevení vděčnosti za Život....k uvědomění si síly Živlů, a další společné ,,práce,,.
Komu jsou tato témata blízká, může se k nám přidat, pokud nemáte vlastní buben, tak šamanské bubny budou i k zapůjčení...
Síla společného záměru, posílená vibracemi bubnů je obrovská....
Přítomen bude opět Sam- Modrý medvěd se svou ženou.
Na závěr si posedíme a popovídáme u ohně, tak si můžete přinést i něco k opečení.
Pro případ proměnlivého počasí si vezměte vhodnou obuv i oblečení.
Vrch Burkovák: Mystické místo starých Keltů
Říká se mu Burkovák, nebo také Tábor. Jde o výjimečné místo, které znali už Keltové a jež využívali ke svým obřadům, patrně k uctívání nějakého slunečního kultu. To zde zanechalo otisk, který je tu patrný dodnes a pocítit ho lze na vlastní kůži.
Nenápadný kopec nad jihočeskou vesnicí Nemějice v okrese Písek, která má jen něco málo přes 50 obyvatel, je ve skutečnosti naprostým unikátem. Na jeho vrcholu je v letech 1923–1925 náhodně objeveno několik hliněných plastik. .Postupně je tu nalezeno na 1440 hliněných předmětů, tisíce úlomků a střepů. Jde o figurky, korálky, ozubená kolečka, a tak podobně, přičemž zřejmě pocházejí už z doby 8.-5. století před naším letopočtem.
Archeologové se domnívají, že narazili na posvátné místo, jež využívali lidé halštatské mohylové kultury. Halštatská doba je přitom časem, kdy se ve střední Evropě objevili Keltové a začali přicházet i do Česka.
Není zcela jasné, zda tu stála stavba sloužící jako svatyně, nebo zde byly na posvátné stromy zavěšovány nějaké magické předměty. Duchovní význam je však nepopiratelný. Proto není tolik překvapující, že i dnes se hovoří o tom, že na Burkováku proudí silná energie. Celkem se hovoří o dvou místech, které mají být na Burkováku nejsilnější. První se prý nachází ve středu plošiny vrchu a najdete ho podle kruhu plochých kamenů, které se nacházejí u kamenné desky s letopočtem 1919.
Jedinci, kteří se energiemi zabývají, tvrdí, že se tu propojují linie, jež Burkovák vytvořil s jinými energetickými místy.
Lidé zdejší sílu popisují jako kosmickou a prý je vhodná pro muže. Ženská energie údajně vyvěrá jinde, na vyvýšené části vrchu a rovněž ji označuje kruh plochých kamenů. Dohromady tato místa tvoří protiklady, které se však vzájemně doplňují. Můžete zde údajně posílit vzájemný vztah s partnerem.
Lidé, kteří sem přijdou, prý mohou energii pocítit i fyzicky a odnést si odsud hluboký zážitek. Zastavte se, zaposlouchejte se do zvuků přírody, můžete i zavřít oči a jen vnímejte své pocity. Síla Burkováku v lidech vzbuzuje úctu a respekt k místu i k historii.
Na západním úbočí svahu se nachází novodobý kamenný kruh- kromlech, s krásným výhledem do krajiny. Zde se můžete zharmonizovat a dočerpat léčivou energii.
Neplatí se žádný účastnický poplatek, jen je potřeba se přihlásit předem, abychom věděli, kolik případně má Sam přivézt bubnů. Budou opět k zapůjčení, případně ke koupi.
(Prosím, respektujte, že tato akce je pouze pro přihlášené, děkujeme.)
Burkovák se nachází nedaleko obce Nemějice a Dražíč v jižních Čechách, okres Písek.
Zeměpisné souřadnice místa: N 49°19.11667', E 14°21.25000'