Síla jarních bylin - detox těla i mysli

Jarní bylinky

Pozvánka na celodenní bylinkářský seminář:

Síla jarních bylin- detox těla i mysli

Dne: 30.4 2022 v době od 10. do 15.30 hod.

Nosným tématem celého dne budou způsoby využití síly jarní přírody k pročištění a harmonizaci celé naší bytosti. Tedy nejen těla fyzického, ale i energetického, budeme se zbavovat zátěží, a to na všech úrovních. Zaměříme se na bylinky podporující funkci detoxikačních a vylučovacích orgánů, jater, ledvin a střev. Nezapomeneme ani na rostlinky, které jsou vhodné k rozproudění a očistě lymfatického systému.

Pokud je tělo zanesené a otrávené splodinami látkové výměny, a překyselené, není dostatečně vyživované a okysličované, nemůžeme se cítit dobře po tělesné, ani po psychické stránce…vše souvisí se vším.

Často pozorujeme, že po jarní detoxikační kůře pomocí bylin, se nám vrací energie, odezní příznaky jako únava, bolesti hlavy, pomalé a zamlžené myšlení, smutné nálady, různé otoky po těle, alergie, nebo vymizí letitý ekzém… Záběr účinnosti byliny je totiž širokospektrální a častým vedlejším efektem bývá i zlepšení potíží, na něž léčba ani nebyla původně zacílena.

Jarní období je pro očistu naprosto ideální, právě z důvodu, že nám může být v našem snažení nápomocna ta ohromující síla probouzejícího se života, která je obsažena v každém pupenu, lístečku, i kvítku…

Témata semináře :

  • historie léčení bylinami
  • jak vzniká nemoc- psychosomatické příčiny
  • jak na toxické, uvězněné emoce
  • jaké použít Bachovy esence k rozpouštění bloků a nezdravých vzorců
  • jak a proč uzdravovat naše emoční jizvy, křivdy a stará zranění
  • způsoby užívání léčivých rostlin, nálevy, tinktury, masti, gemmoterapie  
  • kuchyňské využití čerstvých bylin
  • představíme si sezónní bylinky, které můžeme nyní v přírodě nalézt
  • ukázka živého herbáře, rostliny podporující detoxikaci
  • rozpoznávání bylin přímo v terénu, v prostoru ukázkové přírodní zahrady, a v okolní přírodě, intuitivní bylinářství, duchovní podstata rostlin

Místo konání: Ukázková přírodní zahrada Na Přehájku, Všemyslice 37, u Týna n. Vltavou

Rezervace předem nutná, přihlášení na mail:jana@zahradyzivota.cz, cena 900 Kč

Přednáší: Jana Jungová, zahradnice a bylinkářka s více než 30 -letými zkušenostmi, certifikovaný praktik Bachovy květové terapie, poskytuje osobní i on-line konzultace a poradenství v oboru fytoterapie, Bachova květová terapie, a poradenství při tvorbě a úpravě vašich zahrad.

Tvůrce Ukázkové přírodní zahrady Na Přehájku, kde se výukové, bylinkářské i zahradnické semináře konají.

Zahrada je využívána k praktickým ukázkám toho, jak si vypěstovat vlastní jídlo, zeleninu, ovoce, bylinky… Jak si vytvořit vlastní přírodní lékárnu, a snažit se být alespoň částečně soběstačný …Jak hospodařit v souladu s přírodou, i zdravým selským rozumem.

Příroda je schopna nám poskytnout zdravé, nezávadné jídlo, a dokonce i léky…jen jí musíme jít tak trochu naproti…naslouchat jí, učit se, chtít pochopit… a pokud budeme s přírodou spolupracovat, ona bude stonásobně spolupracovat s námi.

Bylinkářský kurz